was successfully added to your cart.

Okinawa Kobudo – Varšava 2018

By | Uncategorized | No Comments

Posledný novembrový víkend sa ôsmi zástupcovia Kobudo Kai zúčastnili seminára Okinawa Kobudo v hlavnom meste Poľska, Varšave. Seminár prebiehal pod vedením senseia Kenyu Chinena (9. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9. Dan Okinawa Kobudo). Na tréningoch sa sensei Chinen zameral na základy. Vysvetľoval detaily práce s jednotlivými zbraňami, ako aj prácu bokov či kime v jednotlivých technikách. Predviedol tiež rozdiely, ktoré by mali byť viditeľne medzi farebnými a čiernymi pásmi v základnej technike.

Farebné pásy si mali možnosť pod jeho vedením vyskúšať bo, nunchaku tonkuwa. S každou zbraňou sa cvičilo hojo undo a kata. Čierne pásy doplnili túto zostavu ešte aj o joSensei nám znova predviedol, že roky a roky tréningu sú vidieť na jednoduchých veciach a nie je potrebné sa hnať na vysoké stupne či kata keď sa chceme zlepšovať .

Z Varšavy sme si odniesli veľa nových vedomostí, zážitkov a samozrejme utužené vzťahy s našimi zahraničnými priateľmi. Seminár navštívili okrem domácich Poliakov aj Česi, Nemci, Maďari a Francúzi.

Termín: 24.11.2018 – 25.11.2018 
Miesto: Varšava, Poľsko

 

Laugaricio Gasshuku 2018

By | KobudoKai | No Comments

Posledný vikend v septembri sa konal seminár karate v Trenčianských Stankoviciach. Hlavným inštruktorom bol Sensei Tetsuji NAKAMURA (7. dan, svetový šéf inštruktor IOGKF, šéf inštruktor pre Kanadu), s ktorým prišiel aj sensei Viktor MANGIALARDO (6. dan, druhý najvyšší stupeň v Kanade). Inšpiráciou pre všetkých bolo vidieť Senseia Vica, ktorý tento rok oslávil 77 rokov a napriek veku pôsobil a cvičil ako muž v najlepších rokoch. Seminár sa niesol v duchu precvičovania základov. Každý z tréningov sa spočiatku rozdelil na časť určenú pre mladších do 12 rokov a staršých. Po ukončení tréningu pre deti sa odhodlaní cvičenci mohli pripojiť medzi “dospelákov”.

Na detskom tréningu sa preberali základy a etiketa. Starší sa venovali takisto základom, nasledovalo použitie základnej techniky v boji, práca vo dvojici a samozrejme kata – Saifa, Seiyunchin, Shisoochin  aj s ukážkami od Senseia Nakamuru. V neposlednom rade sa preberali aj esenciálne kata Goju Ryu Sanchin a Tensho, ktorým obidvaja inštruktori venovali veľkú pozornosť. Sensei Nakamura si našiel čas aj na pokročilých cvičencov (4. Dany a vyššie) s ktorými sa venoval kata Sesan.

Každý deň na konci tréningu Sensei Nakamura rozprával o histórii Goju Ryu a IOGKF. Mali sme možnosť dozvedieť sa niečo z histórie karate, zo života sensei-a Kanryo Higaonnu, Chojun Miyagiho, An’ichi Miyagiho či Morio Higaonna. Stručnú históriu si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: http://www.iogkf.com/about_iogkf/goju-ryu-history

Termín: 28.9.2018 – 30.9.2018  (piatok 4h, sobota 4h a nedeľa 4h)
Miesto: Základná škola, Trenčianske Stankovce, Slovensko

 

Viac fotiek môžete nájsť tu: TU

Medzinárodný Ryusyokai seminár

By | KobudoKai | No Comments

Posledný augustový víkend sme sa záčastnili medzinárodného semináru vo Zvolene, ktorý organizovala Ryusyokai Goju Ryu Karate Do Asociácia na Slovensku, pod vedením Františka Kačíka.

Program semináru viedol Sensei Shigetoshi SENAHA (Hanshi, 9.dan), ktorému pomáhali Sensei Steve LYONS (Kyoshi, 7.dan) a Sensei Nancy LYONS (Renshi, 5.dan). Sensei Senaha je zakladateľ a prezident organizácie Ryusyokai Goju Ryu. Je priamym žiakom majstra Meitoku Yagi.

Takmer každý tréning sme začali cvičením Fukyu kata (Jo-Chu-Ge, Chu-Keri-Ge, Keri-Keri-Keri, Kouke-Chu-Keri-Ge), po ktorých nasledovali tradičné goju ryu kata, renzoku kumite či kakie. Počas tréningu sme mali príležitosť zacvičiť si všetky Goju Ryu kata v trošku inej verzii, ako poznáme zo sylabov IOGKF.

Sensei Senaha ochotne odpovedal na otázky a celý seminár viedol v priateľskom duchu.

Termín: 24.8.2018 – 26.8.2018  (piatok 2h, sobota 4h a nedeľa 2h)
Miesto: T.G.Masaryka 2117/24, 960 53 Zvolen, SR

 

Viac fotiek môžete nájsť tu: TU